KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy SPOLU: VZP chystá volební kampaň hnutí ANO za veřejné peníze. Musí se tím zabývat zdravotní výbor
Zpět

SPOLU: VZP chystá volební kampaň hnutí ANO za veřejné peníze. Musí se tím zabývat zdravotní výbor

Přidáno 15. 9. 2021
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Zdravotní výbor by se měl podle SPOLU zabývat brožurou VZP, která je podle zástupců předvolebním materiálem hnutí ANO. Podle SPOLU se jedná o zneužívání veřejných peněz a závažných onemocnění k předvolební kampani.

„Správní rada VZP se proti materiálu jednoznačně postavila. Nyní by měl stejné stanovisko zaujmout i zdravotní výbor. Proto navrhnu příslušný bod na jeho dnešní jednání. Považuji za vysoce nemorální a závažné, pokud chce premiér zneužívat takto vážné onemocnění k předvolební agitaci,“ říká místopředseda zdravotního výboru za ODS Bohuslav Svoboda.

„Ambulance onkologické preventivní péče v liberecké nemocnici spustila komplexní preventivní prohlídky, což vítám. Bohužel si je pacienti musí platit a stojí to 3 000 korun. Kdybych byl ředitelem zdravotní pojišťovny, tak bych se co nejdříve snažil zjistit, jak tyto prohlídky hradit ze zdravotního pojištění, aby se dostalo na co nejvíce lidí. Prevence je naprostý základ medicíny, každá koruna do prevence znamená ušetřených 10 korun z následné péče. Místo toho vydává největší pojišťovna brožurku, která je de facto propagačním letákem hnutí ANO. Pokud si ředitel VZP myslí, že fotka premiéra je tou nejlepší prevencí proti onemocněním, pak je na tom největší pojišťovna České republiky velmi špatně a je to její smutná vizitka,“ říká předseda poslaneckého klubu TOP 09 Vlastimil Válek.

„Andrej Babiš si bere 15 milionů z kasy VZP ve prospěch kampaně hnutí ANO. Toto je pro nás naprosto nepřijatelné. Náklady, které dá VZP na tuto brožuru, by měly být započteny do limitu volebních výdajů hnutí ANO. Doufám, že úřad pro kontrolu nad hospodařením politických stran a hnutí si toto pohlídá. Tahle vláda neudělala pro prevenci rakoviny a dalších vážných nemocí nic a teď se to snaží dohnat. Využívat onkologicky nemocné pro svou volební kampaň je ubohé. VZP se ocitla pod politickým tlakem premiéra. Je zapotřebí, aby ministr zdravotnictví Adam Vojtěch neprodleně zastavil distribuci materiálu, který zneužívá onkologicky nemocné pacienty pro politickou kampaň,“ řekl lidovecký poslanec Marek Výborný.

kategorie Tiskové zprávy