KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Sněmovna se rozsvítí ve středu červeným světlem na počest lidí pronásledovaných pro svou víru
Zpět

Sněmovna se rozsvítí ve středu červeným světlem na počest lidí pronásledovaných pro svou víru

Přidáno 24. 11. 2020
Ilustrační foto
tisková zpráva

Ve středu 25. listopadu se na návrh poslance a místopředsedy KDU-ČSL Jana Bartoška rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem (Sněmovní 1, Praha 1). Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

„Věřím tomu, že se Česká republika i ostatní evropské země musejí za tyto nevinně pronásledované lidi nahlas postavit. K modernímu světu 21. století prostě nesmí patřit to, že budou vězněni, mučeni nebo vražděni lidé jen proto, že chtějí svobodně a mírumilovně mít nějakou víru. A osobně jsem přesvědčen, že nelze mlčet k násilí, které se děje zejména vůči křesťanům v mnoha zemí v Asii nebo v Africe. Jsem věřící člověk, a proto je uskutečnění celé této akce pro mě osobně důležité,“ vysvětluje místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.

„Ve 20. století byla Česká republika několikrát svědkem pronásledování lidí kvůli jejich víře. A netýkalo se to jen tisíců duchovních nebo řeholníků. Postihlo to obrovské množství obyčejných věřících a jejich rodin. Nejdříve nacisty a později komunisty. Nenávist vůči každému, kdo nesdílel jejich vlastní ideologii, vedla k pronásledování těchto nevinných lidí, dodává.“

Podle Jana Bartoška bychom měli být kvůli této těžké zkušenosti velkorysí a vnímaví vůči násilí a perzekuci lidí, které se nyní děje v ostatních zemích.

kategorie Tiskové zprávy