KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí je pro rychlé schválení příspěvku k nemocenské pro lidi v karant
Zpět

Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí je pro rychlé schválení příspěvku k nemocenské pro lidi v karanténě

Přidáno 4. 3. 2021
Ilustrační foto
Tisková zpráva

„Na tento zákon se už netrpělivě čeká. Měl komplikovanou legislativní cestu, takže není na místě otálet, vysvětluje pozici klubu jeho předsedkyně Šárka Jelínková, která je zároveň první místopředsedkyní KDU-ČSL. Lidé v nařízené karanténě a izolaci budou k nemocenské dostávat ještě příspěvek až 370 Kč denně.

 „To namotivuje lidi k tomu, aby se neobávali jít do karantény, pokud byli vytrasováni hygienou. Ta částka je dostatečně motivující proto, aby se neobávali snížených příjmů v době karantény a dodržovali ji, popisuje Jelínková.

Senátorský klub také doceňuje je to, že bonus k nemocenské má dosahovat nejvýše 90 procent průměrného výdělku.„Bonus k nemocenské zabraňuje propadu příjmů a motivuje lidi k tomu, aby po setkání s nakaženými nastoupili do karantény a hlásili své kontakty, což je v souladu s tím, co dlouhodobě požadujeme, uzavírá Jelínková.

kategorie Tiskové zprávy