KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Senátorský klub je pro bankovní ochranu osobních údajů a podporuje odškodnění za újmy po povinném oč
Zpět

Senátorský klub je pro bankovní ochranu osobních údajů a podporuje odškodnění za újmy po povinném očkování

Přidáno 29. 1. 2020
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí podpoří Pavla Šámala na soudce Ústavního soudu. „Většinově nemáme s tímto kandidátem problém,“ sdělil předseda klubu Petr Šilar s tím, že Šámal stále předsedá Nejvyššímu soudu a je specialistou na trestní právo.

Banky mají nově vykonávat působnost kontaktního místa veřejné správy a má se zavést tzv. „bankovní identita“. Klub je určitě pro posilování elektronizace i v tomto sektoru. „Problém ovšem je, že tato služba je svěřena soukromému subjektu. Jde o citlivou oblast osobních údajů, z mého pohledu o bezpečnostní riziko. Z toho důvodu pro to nebudeme hlasovat,“ upozorňuje senátorka Anna Hubáčková, která je zároveň místopředsedkyní senátorského klubu. Hubáčková upozornila také na to, že jde o další ze zákonů, který vzniká velmi nestandardně ve Sněmovně a neprochází standardním legislativním procesem s posouzením dopadů. Klub tak chce, aby se novela vrátila a aby se důraz kladl více na ochranu citlivých osobních údajů.

K návrhu zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním, který je též na programu této schůze Senátu, připravil senátor a předseda výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Lumír Kantor pozměňovací návrh, který chce zpřehlednit agendu odškodnění. Má se zrušit pozměňovací návrh z Poslanecké sněmovny, který z náhrady újmy vylučuje bolestné a náhradu ušlého zisku. „My si myslíme, že bolestné a náhrada ušlého zisku do náhrady újmy naopak patří, stejně jako náhrada za tzv. ztížení společenského uplatnění,“ vysvětluje senátor Lumír Kantor.

kategorie Tiskové zprávy