KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Senátorky a senátoři za KDU-ČSL a nezávislí dnes podpořili rodiny autistů
Zpět

Senátorky a senátoři za KDU-ČSL a nezávislí dnes podpořili rodiny autistů

Přidáno 28. 4. 2021
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Senát ve spolupráci s předkladatelem, poslancem Vítem Kaňkovským (KDU-ČSL), přijal jejich pozměňovací návrh zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, který zpřesňuje poskytování příspěvku na motorové vozidlo pro širší skupinu osob s autismem.

„Povedla se nám skutečně dobrá věc. Náš pozměňovací návrh zásadně usnadňuje život pro pečující o autisty. Je to původní návrh kolegy poslance Vítka Kaňkovského, který jsme takto upravili,“ vysvětluje jeden z předkladatelů Lumír Kantor.
 
 „Podle našeho návrhu zákona by nově na pořízení auta dosáhly všechny osoby s autismem, jejichž chování je klasifikováno jako náročné na péči. Rozšiřujeme tím okruh osob s poruchami autistického spektra, které dosáhnou na příspěvek na pořízení motorového vozidla,“ pokračuje senátorka Šárka Jelínková, která je též podepsána pod tímto pozměňujícím návrhem.
 
 Podle další z navrhovatelek, senátorky Miluše Horské, je to další viditelný krok, který konkrétně pomůže rodinám autistů. „Umožníme tak několika stovkách rodin, v nichž žije člověk s autismem o něco jednodušší život,“ dodává Horská. Návrh vedle Jelínkové, Kantora a Horské předložila také senátorka Anna Hubáčková.

kategorie Tiskové zprávy