KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Senátorky a senátoři uspořádali Tříkrálovou snídani a dali peníze na potřebné
Zpět

Senátorky a senátoři uspořádali Tříkrálovou snídani a dali peníze na potřebné

Přidáno 8. 1. 2020
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Vládnout znamená sloužit. O tom je Tříkrálová sbírka, kterou pořádá Charita ČR a které je letos již 20 let. Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí v jejím rámci pořádá Tříkrálovou snídani. Senátorky a senátory tak i letos pozvali do svých úřadoven koledníky a vybírali peníze pro potřebné.

Senátorka a první místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková přivítala na slavnostní snídani kromě senátorů také lidovecké poslance a další hosty, mezi nimi předsedu Marka Výborného nebo bývalého předsedu Senátu Petra Pitharta. Připomněla, že Tříkrálová snídaně se koná již po deváté. „Otevřít nejen svá srdce, ale aktivně pomoci, to je nejlepší vykročení do nového roku,“ řekla Jelínková.

Mezi hosty snídaně byl také římskokatolický kněz, teolog a přírodovědec Marek Orko Vácha „Národ nikdy nebude velký tím, jak se stará o své zdravé, ale tím, jak se stará o své nemocné,“ sdělil ve svém projevu. „S naší společnost to není tak špatné,“ začal svou krátkou řeč ředitel Charity ČR Lukáš Curylo. Když Češi ví, že něčemu mohou pomoci, tak to podle jeho slov dělají.

Slavnostní snídani zarámovalo klavírní vystoupení Klárky Gibišové, společný zpěv písně „Narodil se Kristus pán“ a také předseda senátorského klubu Petr Šilar. Podle jeho slov musíme v naší společnosti bojovat s lhostejností. „Jen pokud s ní dokážeme bojovat, tak pochopíme, že pomáhat se vyplatí.“
Výnos senátní sbírky ještě není znám, přesto však již ale víme, že za 20 let republikové Tříkrálové sbírky se podařilo podpořit přes 15 000 projektů v rámci celé ČR a pomohl přitom na jeden milion dobrovolníků.

kategorie Tiskové zprávy