KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Senátorka Vítková: Vyzýváme ministra dopravy, aby podpořil realizaci silnice 43
Zpět

Senátorka Vítková: Vyzýváme ministra dopravy, aby podpořil realizaci silnice 43

Přidáno 25. 5. 2021
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Senátorka Vítková iniciovala svolání Svazku obcí pro výstavbu rychlostní komunikace R43, aby se zabýval aktuální situací ohledně přípravy silnice 43. Byli přizvání zástupci Ministerstva dopravy ČR, Ředitelství silnic a dálnic ČR, projekční kanceláře PK-OSSENDORF, s.r.o. a Policie ČR. 
Hlavními body jednání byly dvě důležité informace. Jedna se týkala přípravy kruhového objezdu u Sebranic, u kterého se zahájení výstavby počítá na podzim roku 2022. Druhá zásadní informace byla ohledně schválení Technicko - ekonomické studie „I/43 Svitávka – Staré Město D35“ ve variantě vystřídaného 3pruhu. 

„Napsala jsem ministru dopravy dopis, kterým apeluji na výběr varianty 4pruhu. Dále jsem se obrátila na podnikatele a firmy v okrese se společnou výzvou na ministra průmyslu a obchodu, aby danou záležitost důkladně projednal. Tato silnice slouží nejen pro občany cestující k lékaři, na úřady, za prací, do školy v krajském městě Brně, ale slouží pro podnikatele, kteří dopravují materiál a vyváží hotové výrobky z našeho regionu nejen v rámci České republiky, ale do celého světa. Obávám se, že intenzita dopravy je a bude tak velká, že kategorie 4pruhová je jediná vhodná k realizaci,“ sdělila senátorka Vítková na jednání.
 
Většina přítomných zástupců obcí se shodla na tom, že intenzita dopravy bude narůstat a je třeba s tím počítat i výhledově nejen do roku 2040, ale i mnohem dál. Nová silnice 43 bude sloužit jako propojení D1 a D35 a současná intenzita dopravy se zvýší.
 
„Vyzvala jsem přítomné členy Svazku R43 k podepsání výzvy ministrovi dopravy na podporu realizace silnice 43. Jako senátorka obvodu Blansko vyvíjím neustálý tlak, velkou řadu osobních i online jednání, schůzek, telefonních hovorů a sleduji aktuální situaci, a tak se podařilo posunout realizaci nové silnice 43 o několik let kupředu. U stavby středního úseku I/43 Bořitov-Svitávka je nyní zpracováván koncept dokumentace pro územní rozhodnutí, který bude dokončen v červnu 2021. Přípravy stavby této silnice je důležitá pro všechny občany,“ zakončila Vítková.

kategorie Tiskové zprávy