KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Senátorka Vítková: Nesmíme zapomínat na obnovu lesů i v době pandemie koronaviru
Zpět

Senátorka Vítková: Nesmíme zapomínat na obnovu lesů i v době pandemie koronaviru

Přidáno 23. 4. 2020
Ilustrační foto
tisková zpráva

Lesy jsou v posledních letech postiženy, zejména suchem a lýkožroutem smrkovým. Majitelé lesů musí těžit mnohem více dřeva než obvykle, a proto také musí i mnohem více sázet nové stromky. „Lesům je potřeba pomoci nyní, je to i v zájmu nás všech, les je důležitý ekosystém, který je na mnoha místech narušen, místo lesů jsou jen holiny, uvedla senátorka Jaromíra Vítková s tím, že se v Senátu blíže setkala s problematikou kůrovce v rámci petice Zdravé a prosperující lesy pro příští generace.

Spolu s několika dobrovolníky vyrazila do lesa u Boskovic, kde připravili prostor pro výsadbu. „Velká a potřebná práce je samotná příprava terénu před sázením. Výsadbu již nechávám na odbornících, protože je důležité vše správně nastavit tak, aby to nebyl marný pokus,“ řekla senátorka s tím, že za dva dny se jim podařilo vyčistit určený prostor v Doubravách na Boskovicku pro výsadbu.
 
Svou aktivitu spojila se Dnem země, který slavíme 22. dubna. Tento den je zaměřen na propagaci a podporu ekologie a ochranu životního prostředí ve společnosti. „Lesní správci hlásí, že letos se kůrovec rozšíří ještě intenzivněji než v roce minulém. Bohužel, mu přeje počasí a nic ho neohrožuje," dodala na závěr.

kategorie Tiskové zprávy