KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Senátorka Vítková: Mobilní signál - pro někoho samozřejmost, někomu se nedovoláš
Zpět

Senátorka Vítková: Mobilní signál - pro někoho samozřejmost, někomu se nedovoláš

Přidáno 16. 6. 2020
Ilustrační foto
tisková zpráva

V dnešní době bere řada lidí volání mobilním telefonem a připojení se k internetu jako samozřejmost. V mnoha obcích je ovšem mobilní signál nedostatečný a volání z domova není možné. Ztěžuje to jak pracovní, tak soukromý život občanům. V řadě obcí není pokryt mobilním signálem ani obecní úřad, což je problematické pro samotné starosty ve vykonávání jejich funkce.

„Aktivně se snažím monitorovat svůj obvod Blansko, který mám na starosti jako senátorka. Jezdím například na jednání dobrovolných svazků, zastupitelstev obcí nebo se potkávám se starosty na různých kulturních či společenských akcích. Zjistila jsem, že asi dvacítka obcí řeší velký problém s mobilním signálem na svém území,“ sdělila senátorka.
 
Na základě zjištěných konkrétních nedostatků oslovila senátorka Jaromíra Vítková zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu, Českého telekomunikačního úřadu, Asociace provozovatelů mobilních sítí a operátorů Vodafone, T-mobile a O2. V pondělí 15. června se všichni zástupci sešli se starosty obcí u společného stolu.
 
„Na jednání padla řada důležitých poznatků z praxe, které se někdy liší oproti zjištěným datům z měření mobilního signálu v terénu. Starostové měli možnost své konkrétní problémy sdělit. Řešení nebude samozřejmě obratem, ale již dnes jsme nastartovali řadu dalších kroků, které by měly vést ke zlepšení situace,“ zakončila senátorka Vítková. 

kategorie Tiskové zprávy