KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Senátorka Vítková bojuje za Stálou mezirezortní skupinu pro předškolní vzdělávání
Zpět

Senátorka Vítková bojuje za Stálou mezirezortní skupinu pro předškolní vzdělávání

Přidáno 3. 11. 2021
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Senátorka Jaromíra Vítková (KDU-ČSL) se dlouhodobě snaží o zřízení Stálé mezirezortní skupiny pro předškolní vzdělávání. Již v červenci 2020 iniciovala zřízení této skupiny, po které volá odborná veřejnost, zástupci mateřských škol, dětských skupin a další.

„Vyvolala jsem jednání s novým ředitelem odboru základního vzdělávání a mládeže MŠMT Michalem Černým a setkali jsme se 2. listopadu v Senátu. Vysvětlila jsem panu řediteli záměr zřízení Stálé mezirezortní skupiny a předala jsem mu také příslušné usnesení Senátu. Jsem připravena se sejít s příslušnými odborníky a zahájit diskuzi na důležitá témata v předškolním vzdělávání. Jde například o to, že dětské skupiny jsou v gesci MPSV a mateřské školy v gesci MŠMT. Problémy byly i v době koronaviru, a to s financováním a velkou administrativou.  Kromě toho jsme diskutovali o velké revizi Rámcových vzdělávacích programů (RVP) v základním vzdělávání,“ uvedla Vítková s tím, že posílit je třeba i polytechnické vzdělávání, brannou výchovu a osvětu k architektonickému dědictví. „Nyní je revize RVP v základním vzdělávání na začátku, ale jistě tato témata stojí za prodiskutování,“ sdělila senátorka Vítková.

kategorie Tiskové zprávy