KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Senátorka Vítková bojuje za další fungování dětských skupin
Zpět

Senátorka Vítková bojuje za další fungování dětských skupin

Přidáno 18. 8. 2021
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí podpoří na aktuální schůzi Senátu další pokračování dětských skupin. „Kdyby dětské skupiny zanikly, byl by to pro naše předškolní vzdělávání velký problém. Je to velmi důležitá alternativa služeb péče o předškolní děti,“ říká senátorka Jaromíra Vítková (KDU-ČSL). 

„Z pozice prorodinné politiky dáváme v KDU-ČSL sice přednost tomu, aby děti do tří let byly vychovávány v rodině. Ovšem doba se mění a i matky musí často brzo zpět do zaměstnání. Pokud chceme opravdu vážně napomoci ke slaďování pracovního a rodinného života dnešních mladých lidí, tak je další pokračování dětských skupin skutečně zapotřebí,“ vysvětluje senátorka Vítková, která opakovaně vyzývala vládu po finančním zajištění dětských skupin i po polovině roku 2022, kdy pro ně vyprší finanční podpora z fondů EU.

Vítková dlouhodobě upozorňuje na nutnost řešit problém dětských skupin. Aktivně  také usiluje o vznik mezirezortní skupiny pro předškolní vzdělávání, v jejímž rámci by diskutovali zástupci ministerstev a odborné veřejnosti problémy předškolní péče a vzdělávání.

Dodejme, že v České republice je dnes celkem 1124 dětských skupin s kapacitou pro 16 až 17 tisíc dětí. Podle původního sporného návrhu se měly změnit na jesle. Sněmovna ovšem nakonec rozhodla, že dětské skupiny budou dále existovat a že je budou moci nadále využívat i nejmenší děti ve věku nově již od šesti měsíců.

kategorie Tiskové zprávy