KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Senátorka Šárka Jelínková byla znovu zvolena předsedkyní krajské organizace KDU-ČSL ve Zlínském kra
Zpět

Senátorka Šárka Jelínková byla znovu zvolena předsedkyní krajské organizace KDU-ČSL ve Zlínském kraji

Přidáno 9. 4. 2022
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

V pátek 8. dubna se ve Slušovicích uskutečnila Krajská konference KDU-ČSL Zlínského kraje. Přibližně devadesát delegátů volilo nové krajské vedení a rozhodovalo o nominacích do celostátního vedení. Staronovou krajskou předsedkyní KDU-ČSL se stala senátorka Šárka Jelínková a krajským místopředsedou senátor Josef Bazala. Členy krajského předsednictva byli zvoleni poslanec, lékař a vsetínský zastupitel Robert Teleky, učitel a bývalý ředitel Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži Štěpán Bekárek a poslanec a advokát Aleš Dufek. 

„Jsem nesmírně spokojená s podporou a zvolením nového krajského vedení. Leží před námi několik úkolů a výzev. Především je to obhajoba výsledků v komunálních volbách. KDU-ČSL ve Zlínském kraji je stranou komunálních politiků. Dokážeme postavit až 150 kandidátek, na kterých za nás kandidují stovky lidí. Máme přibližně 500 zastupitelů a desítky starostů a místostarostů. V letošních komunálních volbách budeme chtít ještě posílit naše postavení a stát se tak opět nejsilnější stranou v našich obcích a městech.“ říká Šárka Jelínková, která letošní rok zároveň obhajuje senátorské místo v obvodě Kroměříž.
 
Ve své zprávě předsedkyně zdůraznila, že KDU-ČSL ve Zlínském kraji je velmi úspěšnou politickou stranou. V Senátu reprezentují Zlínský kraj čtyři senátoři v barvách KDU-ČSL. Připomněla vítězství koalice SPOLU ve Zlínském kraji a zisk čtyř poslaneckých mandátů.
 
Krajská konference zároveň nominovala na 1. místopředsedkyni KDU-ČSL Šárku Jelínkovou a na předsedu strany Mariana Jurečku.

kategorie Tiskové zprávy