KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Senátoři zvolili předsedu klubu KDU-ČSL a nezávislí Josefa Klementa členem dozorčí komise NSA
Zpět

Senátoři zvolili předsedu klubu KDU-ČSL a nezávislí Josefa Klementa členem dozorčí komise NSA

Přidáno 21. 6. 2023
Ilustrační foto
Senát PČR

Josef Klement (KDU-ČSL) se v novém orgánu chce zaměřit hlavně na podporu mládežnického sportu.

„Jsem rád, že mohu z pozice člena dozorčí komise Národní sportovní agentury (NSA) pokračovat v práci pro český sport v návaznosti na pracovní skupinu, která byla jmenovaná premiérem pro novelu zákona o podpoře sportu,“ uvedl po zvolení senátor Klement, který je předsedou senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí.

V dozorčí funkci se chce zaměřit na to, aby dotační tituly na podporu mládežnického sportu byly vypisované jednoznačně a srozumitelně. „Přeji si také, aby jejich vyhodnocování bylo transparentní a proběhlo v co nejrychlejším možném termínu,“ uzavřel Klement.

Desetičlenná dozorčí komise NSA má dohlížet na činnost a hospodaření agentury, která především rozděluje sportovní dotace. Byla vytvořena při letos schválených změnách v řízení agentury NSA. Členové komise funkci vykonávají po čtyři roky bez nároku na plat, mají ale nárok na náhradu cestovních výdajů souvisejících s výkonem členství. Poslanecká sněmovna si pětici svých zástupců v komisi vybrala koncem května, dnes přibylo i pět členů za Senát. Dozorčí komise si ze členů volí předsedu a dva místopředsedy. Letos schválená novela uzákonila řízení sportovní agentury tříčlennou radou v čele s předsedou. Jmenování členů je na vládě podle návrhů premiéra. Dříve jmenoval předseda agentury své dva místopředsedy sám.

kategorie Tiskové zprávy