KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Senátor Patrik Kunčar (KDU-ČSL): Vyzýváme vládu, aby nezvala do tendru na dostavbu Dukovan uchazeče
Zpět

Senátor Patrik Kunčar (KDU-ČSL): Vyzýváme vládu, aby nezvala do tendru na dostavbu Dukovan uchazeče z Ruska a Číny

Přidáno 31. 3. 2021
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Senátorky a senátoři z klubu KDU-ČSL a nezávislí hodlají na dnešním plénu Senátu vyzvat vládu k tomu, aby dbala doporučení bezpečnostních služeb ČR a nepřizvala do tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany zástupce z Ruské federace a Číny. Reagují tak na prohlášení ministra Karla Havlíčka z minulého týdne, který oznámil, že chce, aby ve hře bylo i Rusko.

„To je pro nás nepřijatelné a vyzýváme vládu, aby respektovala doporučení svých expertních skupin a aby nezvala do tendru na dostavbu zástupce Ruska a Číny. Znamená to pro naši zemi rizika, na která upozorňují i naše bezpečnostní služby," vysvětluje pozici klubu senátor Patrik Kunčar, který je členem Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost.

Tento výbor si přizval na své včerejší zasedání zástupce všech bezpečnostních služeb. „Ti nám potvrdili, že jejich pozice je neměnná a nadále vidí rizika v tom, aby do tendru byli zahrnuti Rusové a Číňané," dodává Kunčar. Plénum Senátu bude dnes hlasovat o usnesení, které výbor přijal. Podle Kunčara má být jaderná bezpečnost absolutní prioritou země a není možné nedbat doporučení bezpečnostních služeb státu.

kategorie Tiskové zprávy