KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Senátní podvýbor pro sport se zabýval Mezinárodní úmluvou proti dopingu ve sportu, říká senátorka Ví
Zpět

Senátní podvýbor pro sport se zabýval Mezinárodní úmluvou proti dopingu ve sportu, říká senátorka Vítková

Přidáno 22. 7. 2020
Ilustrační foto
tisková zpráva

Na červencové schůzi projednával Podvýbor pro sport Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Přílohy I Mezinárodní úmluvy proti dopingu ve sportu. Změny v Příloze I (popřípadě v Příloze II) každoročně reagují na vývoj nových látek a metod zneužívaných k dopingu ve sportu a jejich zařazením na seznam. Úmluva tak reaguje na vývoj v oblasti využívání podpůrných prostředků ve sportu, který je rychlejší než odhalování samotného dopingu.

„Průběžně také dochází k vyřazování některých látek a metod ze seznamu, pokud již nesplňují kritéria stanovená Světovou antidopingovou agenturou. V rámci Výboru jsme poukázali na nedostatky v českém překladu, které je potřeba vyladit,“ sdělila senátorka Jaromíra Vítková, která byla zpravodajkou Přílohy I Mezinárodní úmluvy proti dopingu ve sportu.

„Osobně podporuji malé sportovní kluby, kde dobrovolní trenéři a rozhodčí působí bez finanční odměny a na úkor svého volného času. Finance získávají složitě, přitom smysluplně zajišťují volný čas dětí a mládeže. Sportovní organizace a kluby mohou žádat o podporu Národní sportovní agenturu v programu Covid-Sport. V rámci Podvýboru pro sport monitoruji zájem o tento program a jsem zvědavá na výsledky po ukončení příjmu žádostí,“ doplnila senátorka.
 

kategorie Tiskové zprávy