KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Senátní klub KDU-ČSL podpořil ústavní stížnost na obnovení nouzového stavu
Zpět

Senátní klub KDU-ČSL podpořil ústavní stížnost na obnovení nouzového stavu

Přidáno 18. 2. 2021
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Většina senátorek a senátorů z klubu KDU-ČSL a nezávislí připojila svůj podpis k ústavní stížnosti na obnovení nouzového stavu proti vůli Sněmovny. Stížnost bude zítra odeslána k Ústavnímu soudu.

„Není možné, aby vláda obešla vůli Sněmovny, která odmítla prodloužení nouzového stavu a znovu vyhlášení nouzového stavu bez souhlasu sněmovny je podle mě jedním z největších zásahů do demokratického řízení státu. Tatínek za svobodu a demokracii obětoval přes 6 let své svobody, podlomené zdraví a předčasný odchod z tohoto světa," popisuje předsedkyně senátorského klubu a první místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková s tím, že si přeje, aby Ústavní soud i pro budoucnost jednoznačně posoudil, zda takovýto postup je nebo není protiústavní.

Ústavní stížnost je výsledkem spolupráce se senátorským klubem ODS a TOP 09. „I v této mimořádné době je třeba dbát na to, aby se dodržovaly demokratické principy a aby se postupovalo v souladu s Ústavou. Chápeme to jako naši povinnost, abychom se ozvali a aby to Ústavní soud prověřil," vysvětluje Jelínková.

kategorie Tiskové zprávy