KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Prominentům komunismu důchody snižme, maminkám s dětmi naopak přidejme!
Zpět

Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Prominentům komunismu důchody snižme, maminkám s dětmi naopak přidejme!

Přidáno 21. 7. 2021
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Současná vláda jedná v otázce důchodů nesystémově. Chybí důchodová reforma a vláda navíc doslova vykrádá lidovecké představy a návrhy.

„Ano, nebojím se to tak nazvat. Vládní ČSSD najednou chce přidat maminkám seniorkám bonus k důchodu ve výši 500 Kč za každé vychované dítě. Ale to my v KDU-ČSL navrhujeme už od roku 2018, ovšem vláda nás dosud ignorovala,“ vysvětluje postoj strany senátorka a první místopředsedkyně strany Šárka Jelínková. Podle ní tyto ženy už dávno mohly mít vyšší důchody, ovšem vládní většina tento lidovecký návrh nebrala vážně.

„Teď nás toto zvýšení důchodů nad zákonnou valorizaci samozřejmě těší a vítám, že je toto navýšení ve hře. Jsme nadále připraveni ho podpořit. Ale nezapomínejme, že to byl a je náš návrh,“ popisuje Jelínková.

Zároveň dodává, že zástupci KDU-ČSL v obou parlamentních komorách jsou připraveni prosadit snížení důchodů všem těm, kteří za komunismu čerpali benefity z toho, že byli vysokými politickými činiteli. „Jim důchody snižme, ale naopak je správné dorovnat a navýšit důchody maminkám, které vychovaly děti,“ říká senátorka. O důchodech se bude jednat na konci července na mimořádné schůzi Sněmovny.

kategorie Tiskové zprávy