KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Chceme lidem v důchodu přidat 500 korun za každé vychované dítě
Zpět

Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Chceme lidem v důchodu přidat 500 korun za každé vychované dítě

Přidáno 18. 8. 2021
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Senátorky a senátoři z klubu KDU-ČSL a nezávislí dnes bojují v Senátu za navýšení důchodů. „Chceme hlavně prosadit příspěvek k důchodu ve výši 500 korun za každé vychované dítě,“ vysvětluje prioritu dnešní schůze předsedkyně klubu KDU-ČSL a nezávislí Šárka Jelínková.

„Pro nás jde o klíčový bod. Náš současný důchodový systém bohužel dosud nijak nezohledňuje rodiče a osoby, které vychovaly děti coby budoucí přispěvatele do důchodového systému. Proto my v KDU-ČSL dlouhodobě tlačíme na to, aby se právě na tyto lidi nezapomínalo. Tím, že jim přidáme k důchodu 500 korun za každé vychované dítě, tak podle mého názoru napravíme tuto nespravedlnost,“ říká Jelínková.

Lidovci tento návrh předložili v Poslanecké sněmovně již několikrát, ovšem vláda ho až dosud neakceptovala. „Je to naše dlouhodobá priorita, myslím si, že musíme pomoci ženám, které právě kvůli dětem a jejich výchově mívají nižší důchody,“ dodává Jelínková.

Příspěvek 500 korun náleží k procentní výměře starobního důchodu. Bude se na něj vztahovat pravidelná či mimořádná valorizace – každý rok by se tedy měl automaticky zvyšovat úměrně samotnému důchodu. O osudu zákona se rozhodne na plénu Senátu dnes.

kategorie Tiskové zprávy