KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Roman Línek (KDU-ČSL) byl zvolen místopředsedou Evropského výboru regionů
Zpět

Roman Línek (KDU-ČSL) byl zvolen místopředsedou Evropského výboru regionů

Přidáno 12. 2. 2020
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Brusel – Na ustavujícím zasedání pro nový pětiletý mandát Evropského výboru regionů (ECOR) byl za Českou republiku zvolen místopředsedou tohoto orgánu 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek. Ten se zároveň stal na léta 2020-2025 předsedou České národní delegace ECOR.

„Velmi si vážím důvěry, kterou jsem získal uvnitř české národní delegace.  V pozici místopředsedy ECOR chci využít přímé zpětné vazby, které mám jak z našeho kraje, tak i z ostatních českých regionů, měst a obcí. Dvě třetiny všech rozhodnutí Evropské unie mají totiž přímé dopady do regionů. Proto je naší rolí v Evropském výboru regionů hlídat a usměrňovat evropská rozhodnutí tak, aby jejich dopady měnily naše kraje a celou Unii k lepšímu,“ shrnuje z Bruselu krátce po volbě Roman Línek.
 
Při současném chorvatském předsednictví Evropské unie představili své plány na jednání ECOR také ministr veřejné správy Chorvatska Ivan Malenica a místopředsedkyně Evropské komise Dubravka Šuica, která je zodpovědná za demokracii a demografii. Výbor také přijal několik odborných stanovisek.
 
Evropský výbor regionů je jednou ze sedmi klíčových institucí Evropské unie. Je složen z 350 zástupců evropských regionů, měst a obcí. Jeho posláním je hájit regionální zájmy na celoevropské úrovni. Přímo jedná s eurokomisaři, členy europarlamentu, Evropské rady a dalšími, kteří tvoří politiku EU.
 
Českou národní delegaci tvoří šest vrcholných reprezentantů krajů, pražský primátor a pět zástupců měst a obcí.

kategorie Tiskové zprávy