KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Přípravu KDU-ČSL na říjnovou programovou konferenci završilo vnitrostranické setkání
Zpět

Přípravu KDU-ČSL na říjnovou programovou konferenci završilo vnitrostranické setkání

Přidáno 9. 9. 2023
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Od pátečního do sobotního odpoledne se na pražském Chodově odehrála závěrečná fáze vnitrostranické přípravy KDU-ČSL na říjnovou programovou konferenci. Setkání se zúčastnilo 420 lidí včetně nejužšího vedení strany. Lidovci budou výstupy z vnitrostranické debaty prezentovat na programové konferenci 21. října v pražském Cubex centru.
„Lidovce po mnoha letech čeká delší období, během kterého se neodehrají žádné volby, a to ani ty vnitrostranické. To je ta nejlepší příležitost věnovat se programu a základním ideovým předpokladům lidovecké politiky,” vysvětluje předseda strany Marian Jurečka.

Za tím účelem se od února roku 2023 odehrálo 21 akcí stranických odborných komisí, na kterých jejich členové řešili expertní témata, a 81 vnitrostranických workshopů. Ty členové svolávali z vlastní iniciativy a řešili na nich spíše ideové než expertní otázky. Celkem ze setkání vzešlo přes 460 konkrétních podnětů.

Jedná se o dlouhodobě plánovanou a pečlivě připravenou akci, která má po delším čase přinést debatu nad celkovým směřováním strany. Každá členka a každý člen KDU-ČSL, Mladých lidovců nebo ostatních přidružených organizací dostal šanci vyjádřit svůj názor.

„Zapojit se mohli opravdu všichni. Předsednictvo strany vezme všechny podněty vážně a bude podporovat programové i strukturální změny, které z této diskuze vzejdou, a bude na nich většinová shoda,” ujišťuje místopředseda strany a europoslanec Tomáš Zdechovský.

„Letošní plán ideové a programové debaty je nejambicióznější projekt v moderní historii strany. Ideové a hodnotové základy lidovecké politiky zůstávají relevantní i v současnosti. Obecné ideje ale musíme naplnit konkrétním obsahem, abychom dokázali pojmenovat a řešit výzvy dnešní doby,” dodává první místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.

kategorie Tiskové zprávy