KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Při rozvolňování a otevírání škol postupujme s rozvahou a především s ohledem na rodiče, vyzývá vlád
Zpět

Při rozvolňování a otevírání škol postupujme s rozvahou a především s ohledem na rodiče, vyzývá vládu a ministerstvo školství senátorka Šárka Jelínková /KDU-ČSL/

Přidáno 1. 4. 2021
Ilustrační foto
Tisková zpráva

„Ozývá se nám řada rodičů s tím, že jsou nespokojeni s plánem ministerstva školství na rozvolňování a otevírání škol. Musíme vše promyslet tak, aby se rodiče včas stihli zařídit v zaměstnání,“ popisuje senátorka Šárka Jelínková, která je též předsedkyní senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí a první místopředsedkyní strany.

Připomíná, že zejména rotování prvního stupně, kdy děti mají být týden ve škole a pak další týden doma je při pracovním vytížení rodičů velmi složité. „Na rodiče jsou již dnes kladeny poměrně velké nároky. Chápu obezřetnost vlády, ale prosím, pojďme děti co nejdříve dostat do škol a mysleme přitom právě na děti a také na jejich rodiče,“ podotýká.

Podle jejích slov je také nepochopitelné, že se plánuje testování dětí dvakrát týdně. „Chápu rodiče, že se jim to nelíbí. Zaměstnanci se mají testovat pouze jednou týdně a děti dvakrát? Jakou tohle dává logiku?“ dodává Jelínková. 

Dále také vyzývá vládu k tomu, aby při rozvolňování zohlednila i dětské skupiny. „Nechápu, proč se s jejich otevíráním dosud nepočítá. Do dětských skupin je možné dát i děti mladší tří let. To by hodně pomohlo ženám a matkám, které pracují ve zdravotnictví a mají takto malé děti. Vidím ale, že dětské skupiny se zatím otevírat nemají, což nepovažuji za rozumné,“ uzavírá Jelínková.

kategorie Tiskové zprávy