KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Předsedkyní senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí se stala Šárka Jelínková
Zpět

Předsedkyní senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí se stala Šárka Jelínková

Přidáno 15. 10. 2020
Ilustrační foto
tisková zpráva

Současná 1. místopředsedkyně KDU-ČSL vystřídala na pozici předsedy klubu Petra Šilara, který už neusiloval o jeho vedení. Ve volbě ji podpořili všichni členové klubu. Post prvního místopředsedy bude nově zastávat lékař a předseda senátního výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Lumír Kantor. Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí také nominoval na místopředsedkyni Senátu Jitku Seitlovou, která o víkendu obhájila křeslo senátorky na Přerovsku.

Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí má po skončených senátních volbách 12 členů a zůstává tak třetím nejsilnějším klubem v horní komoře PČR. „Tak je to oficiální. Byla jsem zvolena předsedkyní senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí. Vážím si jednoznačné podpory všech členů klubu, jejichž důvěru nechci zklamat. Je to pro mě velký závazek a odpovědnost. Moc děkuji také končícímu předsedovi Petru Šilarovi za jeho dosavadní práci,“ uvedla po zvolení Šárka Jelínková.

Jelínková oznámila, že ve volbě předsedy horní komory jsou senátorky a senátoři z klubu připraveni podpořit stávajícího předsedu Miloše Vystrčila z ODS. „Podpora Miloši Vystrčilovi zazněla při jednání klubu poměrně jasně,“ řekla Jelínková s tím, že volba bude kopírovat zvyklost, podle které stojí v čele horní komory zástupce nejsilnější senátní frakce.

O rozložení zástupců klubu ve vedení Senátu a senátních výborech bude KDU-ČSL jednat se zástupci ostatních frakcí. Aspirovat chce na post jednoho z místopředsedů horní komory a do vedení výborů a komisí.

kategorie Tiskové zprávy