KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Povedlo se - schváleno! Výstavba logistických a obchodních center na nejkvalitnější půdě by měla sko
Zpět

Povedlo se - schváleno! Výstavba logistických a obchodních center na nejkvalitnější půdě by měla skončit

Přidáno 24. 6. 2020
Ilustrační foto
tisková zpráva

Na zemědělském výboru v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky prošly naše návrhy týkající se lepší ochrany vody, půdy a diverzity krajiny.


„Mám z toho obrovskou radost a doufám, že v červenci to schválí i celá Sněmovna ve třetím čtení. Půdu i vodu musíme více chránit, je to naše bohatství,“ připomněl Marian Jurečka, který navrhoval, aby skončila výstavba logistických a nákupních center na nejlepších půdách I. a II. třídy ochrany.
 
Dalším návrhem, který na výboru prošel je vodní zákon, díky němuž bude možné více chránit vodu jako nenahraditelnou složku životního prostředí a přírodního zdroje.
 
A do budoucna by měla skončit výstavba logistických a nákupních center na nejlepších půdách I. a II. třídy ochrany. Tuto půdu musíme daleko lépe chránit a pečovat o ni, abychom jí mohli využívat pro zemědělské účely. Musíme také zachovat větší diverzitu krajiny a umožnit, aby plantáže dřevin bylo možné zřizovat i na půdě s I. a II. stupněm ochrany. Zde může vydatně pomoci snížit větrnou a vodní erozi, přispět k větší biodiverzitě či schopnosti více zadržovat pudu.


kategorie Tiskové zprávy