KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Poslanecký klub KDU-ČSL schválil nominaci Jana Bartoška na pozici místopředsedy Poslanecké sněmovny
Zpět

Poslanecký klub KDU-ČSL schválil nominaci Jana Bartoška na pozici místopředsedy Poslanecké sněmovny

Přidáno 4. 11. 2021
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Dne 4. 11. 2021 na svém výjezdním zasedání v Lipnici nad Sázavou schválil poslanecký klub KDU-ČSL Jana Bartoška jako nominanta na pozici místopředsedy Poslanecké sněmovny.

Ing. Jan Bartošek začínal v komunální politice jako místostarosta města Dačice, do KDU-ČSL vstoupil v roce 2006, místopředsedou strany je od roku 2011, poslancem se stal poprvé v roce 2013 a nyní začíná své třetí volební období. Jako místopředseda Poslanecké sněmovny působil již mezi lety 2014 a 2017, následně se stal předsedou poslaneckého kubu lidovců. V říjnu 2021 ho v čele klubu vystřídal Marek Výborný.

„Jan Bartošek je podle mě výborným kandidátem na místopředsedu Sněmovny, tuto pozici již v minulosti vykonával a své úlohy se zhostil velmi dobře. Je známým znalcem jednacího řádu, který si svým přístupem, kdy bude reprezentovat všechny poslance, dokáže jistě získat respekt celé nové Sněmovny,“ okomentoval jednomyslné rozhodnutí lidoveckého poslaneckého klubu Marek Výborný.

kategorie Tiskové zprávy