KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Poslanec Kaňkovský uspořádal seminář s názvem Stříbrná ekonomika: jak podpořit potenciál a zaměstnáv
Zpět

Poslanec Kaňkovský uspořádal seminář s názvem Stříbrná ekonomika: jak podpořit potenciál a zaměstnávání lidí 55+

Přidáno 19. 2. 2020
Ilustrační foto
Tisková zpráva

V prostorách Poslanecké sněmovny se ve středu dopoledne uskutečnil seminář s názvem „Stříbrná ekonomika: jak podpořit potenciál a zaměstnávání lidí 55+“, který uspořádal lékař a poslanec KDU-ČSL Vít Kaňkovský ve spolupráci s Chartou Diverzity a Institutem pro křesťansko-demokratickou politiku a Konrad-Adenauer-Stiftung. Cílem semináře bylo otevřít téma zaměstnávání osob předdůchodového a důchodového věku.

Opakovaně se setkávám jako lékař, ale i jako politik s lidmi ve věkové kategorii 50+, kteří ve chvíli, kdy z různých důvodů ztratili zaměstnání, se náhle ocitli v bludném kruhu, kdy nebyly schopni dlouhé měsíce, někdy i roky, sehnat nové zaměstnání. Stejně tak vnímám problémy lidí 50+, které trápí nějaký zdravotní handicap, který je limituje ve výkonu jejich povolání a mají problém dále vykonávat profesi, které se doposud věnovali," řekl Kaňkovský s tím, že je potřeba najít konkrétní řešení, jak lidem v předdůchodovém a důchodovém věku pomoci.

Lidé starší 55 let nabízí trhu práce velký nevyužitý potenciál. Disponují řadou znalostí a dovedností, praxí, která se z mnoha oborů vytrácí a chybí. Přitom z hlediska stárnutí a finančního řešení důchodů by se tímto tématem měly zabývat nejen firmy, ale i stát.

„V průběhu příštích 20 let budeme mít ve věkové kategorii 60+ o 1 milion obyvatel víc oproti dnešku. Na schopnosti zaměstnat lidí 55+ bude záviset schopnost udržet ekonomický a sociální systém,“ zmínil Filip Pertold, výzkumný pracovník  think-tanku IDEA při CERGE-EI.

"Klíčová je spolupráce a dialog státu a zaměstnavatelů, zodpovědné firmy nabízí svým zaměstnancům v kategorii 55+ řadu nástrojů flexibility a benefitů," uvedl Pavel Štern, programový ředitel, Byznys pro společnost.

Záznam z celého semináře si můžete pustit na Facebooku IKDP zde.

kategorie Tiskové zprávy