KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Podle lidovců musí Česká republika v souvislosti s prudkým nárůstem covidových pacientů požádat o po
Zpět

Podle lidovců musí Česká republika v souvislosti s prudkým nárůstem covidových pacientů požádat o pomoc sousední státy

Přidáno 10. 1. 2021
Ilustrační foto
výzva vládě
Lidovci vyzvali 10. ledna 2021 premiéra České republiky Andreje Babiše, aby okamžitě požádal okolní státy o pomoc. Podle KDU-ČSL je situace v řadě krajů už kritická a vláda by ji měla urgentně řešit.
 „Vyzýváme premiéra Babiše a ministra zdravotnictví Blatného, aby se okamžitě a se vší vážností začali zabývat kritickou situací ve zdravotnictví a v sociálních službách. V souvislosti s prudkým nárůstem nemocných je situace v řadě nemocnic dále neudržitelná. Na mnoha místech chybí zdravotnický i pomocný personál a zdravotníci jsou už zcela vyčerpaní. Navíc v řadě krajů začínají chybět lůžka nebo se velmi brzo dostanou na hranu kapacity,“ poukazuje na současnou kritickou situaci ve zdravotnictví a sociálních službách předseda lidovců Marian Jurečka. 

„Premiér by měl okamžitě požádat okolní země o pomoc s přijímáním pacientů z České republiky nebo o případné poskytnutí zahraničních zdravotníků, kteří by nám pomohli současnou situaci zvládnout,“ vyzval Andreje Babiše místopředseda KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, podle kterého vyčerpaným zdravotníkům navíc ubírá sílu i zmatený postup vlády při očkování zdravotního personálu.
 
kategorie Tiskové zprávy