KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Kandidát do Senátu Ondřej Závodský podepsal smlouvu o koaliční spolupráci s KDU-ČSL a TOP 09
Zpět

Kandidát do Senátu Ondřej Závodský podepsal smlouvu o koaliční spolupráci s KDU-ČSL a TOP 09

Přidáno 10. 7. 2020
Ilustrační foto
tisková zpráva

Protikorupční aktivista a bývalý náměstek na Ministerstvu financí Ondřej Závodský podepsal v pátek dopoledne smlouvu o koaliční spolupráci s KDU-ČSL a TOP 09. Vystudovaný právník, který se proslavil svým vytrvalým bojem proti hazardu v České republice, kandiduje do horní komory na Kladensku. „Oslovili mě, nějakou dobu jsem nad tím přemýšlel a pak si řekl, že je to dobrá šance dotáhnout do konce některá opatření proti hazardu,“ řekl nedávno ke své kandidatuře.

„Mám radost, že se Ondřej Závodský rozhodl kandidovat do horní komory Parlamentu ČR za senátní obvod Kladno. Působil čtyři roky jako náměstek na Ministerstvu financí, tehdy dokázal s obrovskou energií jít do střetu s hazardem. Postavil se proti tomu, abychom dále byli kasinem Evropy. Spolu s Celní správou dokázal rozbíjet nelegální hazard, podílel se na legislativních úpravách, abychom dokázali vytlačit hazard z České republiky. Byl velmi aktivním už před působením na Ministerstvu financí. Jako řadový občan bojoval s klientelistickým prostředím v České republice. Je to člověk, který by v Senátu pokračoval ve své práci, aby Česká republika byla místem transparentním, férovým a dobrým pro náš život,“ okomentoval jeho kandidaturu předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

kategorie Tiskové zprávy