KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Ondřej Benešík zvolen lídrem koaliční kandidátky SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09)
Zpět

Ondřej Benešík zvolen lídrem koaliční kandidátky SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09)

Přidáno 17. 1. 2021
Ilustrační foto
Tisková zpráva

V sobotu 16. ledna se ve Zlíně uskutečnila Krajská nominační konference KDU-ČSL Zlínského kraje. Na pořadu jednání byla volba lídra kandidátky a dalších 8 kandidátů. Podle koaliční dohody má KDU-ČSL ve Zlínském kraji lídra a celkem 9 kandidátů z 22 míst kandidátky. Ondřej Benešík získal devadesát procent hlasů všech delegátů.

„Podpora delegátů je pro mě velký závazek a nesmírně si jí vážím. Letošní sněmovní volby budou soubojem mezi populismem a chaosem současné vlády a mezi konzervatismem a sociálně tržním hospodářstvím představovaným naší koalicí Spolu. Naše koalice nabízí pravostředovou vládu odpovědnosti, ideovou a hodnotovou pevnost a úctu k právnímu státu a lidské svobodě,“ je přesvědčen Ondřej Benešík.

Dalšími kandidáty za KDU-ČSL budou např. Robert Teleky, lékař a radní města Vsetín, Aleš Dufek, advokát a náměstek primátora města Zlín nebo Štěpán Bekárek, učitel a krajský zastupitel z Kroměříže. Dalšími kandidáty budou Hana Bellová, David Surý, Josef Vaněk a Michal Výstup. O poslední deváté místo se ještě bude rozhodovat mezi Zdislavou Odstrčilovou a Jiřím Růžičkou.
Kompletní kandidátka za KDU-ČSL bude odsouhlasena v pondělí 25. ledna 2021 na jednání krajského výboru.  

kategorie Tiskové zprávy