KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy „Obce nesmí přijít o kompetence při povolování staveb,“ říká ke stavebnímu zákonu senátorka Anna Hub
Zpět

„Obce nesmí přijít o kompetence při povolování staveb,“ říká ke stavebnímu zákonu senátorka Anna Hubáčková

Přidáno 31. 3. 2021
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí je proti tomu, aby obce přišly při stavebním řízení o kompetence při povolování staveb. „Jsem znepokojena z toho, co se plánuje ve Sněmovně, tedy že obce mají přijít o důležité kompetence při povolování staveb,“ říká senátorka Anna Hubáčková, která je místopředsedkyní Ústavněprávního výboru.

Reaguje tak na předložený pozměňující návrh poslance Martina Kolovratníka, který počítá s modelem čistě státní stavební správy, kdy by stavební úřady přešly pod stát. Senátorka Hubáčková to považuje doslova za destrukci veřejné správy v oblasti stavebního řízení.

„Nerozumím tlaku na takovéto destrukční řešení ze strany Ministerstva pro místní rozvoj. Už nyní se připravujeme na projednávání zákona v Senátu, jehož úkolem je, kromě jiného, i opravování špatných zákonů, což stavební zákon v této podobě bezesporu je,“ dodává Hubáčková. Klíčové projednávání stavebního zákona je ve Sněmovně zařazeno na zítřek.


 
kategorie Tiskové zprávy