KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Novým náměstkem ministra zahraničních věcí se stal Eduard Hulicius
Zpět

Novým náměstkem ministra zahraničních věcí se stal Eduard Hulicius

Přidáno 4. 7. 2023
Ilustrační foto
ministerstvo zahraničních věcí

Ministr zahraničí Jan Lipavský jmenoval k 1. červenci 2023 Eduarda Huliciuse do funkce náměstka člena vlády na ministerstvu zahraničních věcí. Na tuto pozici ho navrhla KDU-ČSL.

Eduard Hulicius působil posledních devět let jako člen kabinetu evropské komisařky Věry Jourové v Bruselu. Na této pozici se zabýval především koordinací mezi institucemi, záležitostmi evropských Smluv a právem ochrany spotřebitelů. V letech 2011 – 2014 pracoval jako akreditovaný asistent poslankyň Evropského parlamentu, kde se věnoval otázkám vnitřního trhu a vízové a azylové politiky. V letech 2003-2009 pracoval v klubu Evropské lidové strany v Evropském parlamentu.

„V osobě Eduarda Huliciuse přichází politik s hlubokou znalostí struktur Evropské unie a s dlouholetou zkušeností s formulací politik EU. Těším se na naši spolupráci,“ řekl ke jmenování ministr zahraničí Jan Lipavský.

„Přijímám s hlubokou pokorou výzvu podpořit a posílit zahraniční politiku Česka. Chci přispět k efektivnímu prosazování zájmů republiky zejména v mezinárodních organizacích - rád bych pomohl k vyššímu zastoupení našich občanů v evropských i dalších institucích. Těším se na spolupráci s novými kolegy v Černínském paláci,“ uvedl nový náměstek Eduard Hulicius.

Eduard Hulicius vystudoval evropská studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a mezinárodní politiku na Centre Européen de Recherches Internationales et Stratégiques (CERIS) v Bruselu.

Je autorem knih Dějiny Belgie a Dějiny Lucemburska (nakladatelství Libri). Hovoří anglicky, francouzsky, německy a částečně ovládá nizozemštinu.

kategorie Tiskové zprávy