KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy MŽP: Ministr životního prostředí Petr Hladík navštívil 2. května společně s českými podnikateli, zás
Zpět

MŽP: Ministr životního prostředí Petr Hladík navštívil 2. května společně s českými podnikateli, zástupci univerzit a dalších veřejných institucí Ankaru

Přidáno 2. 5. 2024
Ilustrační foto
Ministerstvo životního prostředí

Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) se setkal s tureckým ministrem životního prostředí, územního plánování a klimatické změny Mehmetem Özhasekim, zástupcem Federace obchodních komor Turecka (TOBB) a předsedou Obchodní komory Ankary Seyitem Ardiçem a primátorem Ankary Mansurem Yavaşem. Jedná se o historicky první setkání českého a tureckého ministra v oblasti životního prostředí.

Turecko je silně industriální zemí. Jeho ekonomika se rozvíjí a přináší příležitosti pro české exportně zaměřené firmy. Jsem rád, že business fórum pomohlo k výměně zkušeností a kontaktů v oblasti čištění odpadních vod, řešení odpadů i obnovitelných zdrojů energie. Dlouhodobá bilance obchodu s Tureckem je pro Česko pozitivní," říká ministr životního prostředí Petr Hladík.

Prohloubení vzájemné spolupráce ministři dnes stvrdili podpisem Prohlášení o záměru spolupráce. Obě země budou sdílet své zkušenosti zejména v oblasti vodního a odpadového hospodářství i ochrany klimatu. Návštěva přispěla k posílení kontaktu a spolupráce podnikatelské sféry obou zemí, zejména díky business fóru za účasti specializovaných českých a tureckých firem, které hostila Federace obchodních komor Turecka (TOBB).

kategorie Tiskové zprávy