KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy MPSV: MPSV hned dvakrát uspělo v prestižní anketě Zákon roku. Porota ocenila novelu zákoníku práce i
Zpět

MPSV: MPSV hned dvakrát uspělo v prestižní anketě Zákon roku. Porota ocenila novelu zákoníku práce i zákona o zaměstnanosti

Přidáno 26. 4. 2024
Ilustrační foto
Ministerstvo práce a sociálních věcí

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 byly vyhlášeny výsledky patnáctého ročníku ankety Zákon roku. Na druhém místě v hlavní kategorii Nejlepší zákon pro byznys se umístila digitalizace v pracovním právu z dílny MPSV. Ta byla součástí velké novely zákoníku práce. V kategorii Legislativní počin za rok 2023 pak zvítězil další počin resortu práce a sociálních věcí. Tím je usnadnění vysílání zahraničních zaměstnanců do ČR, které je obsaženo v novele zákona o zaměstnanosti.

„Mám velkou radost, že MPSV uspělo hned ve dvou kategoriích, a to s novelami zákona o zaměstnanosti i zákoníku práce. V obou těchto oblastech se snažíme zjednodušovat, digitalizovat a naslouchat zkušenostem z praxe. Opakovaně říkám, že třeba v digitalizaci jsme jako MPSV nyní lídry ve státní správě a toto ocenění to jen potvrzuje. V našem úsilí o vytváření efektivnější a přístupnější státní správy budeme pokračovat v souladu s aktuálními trendy,“ uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Anketu Zákon roku organizuje od roku 2010 poradensko-technologická společnost Deloitte a její advokátní kancelář Deloitte Legal. Z jedenácti nominací vybíraly stovky podnikatelů i zástupců veřejnosti za rok 2023 zákony s největším dopadem na podnikání v Česku, a to v kategoriích Nejlepší zákon roku pro byznys, Legislativní počin a Legislativní přešlap.

V kategorii Legislativní počin za rok 2023, v níž MPSV letos zvítězilo, pořadatelé hledali příklad dobré praxe v oblasti regulace podnikání v rámci legislativního procesu za minulý rok. Novela zákona o zaměstnanosti znamená mimo jiné usnadnění vysílání zahraničních zaměstnanců. V kategorii Nejlepší zákon pro byznys pak novela zákoníku práce zaujala především tím, že se podle pořadatelů jedná o odvážný počin a otevření možností pro masivnější digitalizaci HR procesů ve firmách.

„Toto ocenění jasně ukazuje, že týmy na MPSV naslouchají podnětům z praxe. Chci také za jejich důležitou práci poděkovat všem lidem z ministerstva, kteří se na tvorbě této legislativy podílejí. A to je zatím stále jenom rozjezd. Chystáme další klíčové změny v tom, jak budeme agendu a všechny procesy ještě zjednodušovat nebo dál digitalizovat. Některé kroky určitě představíme ještě v letošním roce,“ doplnil ministr Jurečka.

kategorie Tiskové zprávy