KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy MPSV: Co nás čeká s rokem 2024? MPSV přináší kompletní souhrn nejen legislativních novinek, které p
Zpět

MPSV: Co nás čeká s rokem 2024? MPSV přináší kompletní souhrn nejen legislativních novinek, které příští rok vstupují v platnost

Přidáno 12. 12. 2023
Ilustrační foto
ministerstvo práce a sociálních věcí

Se začátkem nového roku 2024 (případně v jeho průběhu) začíná platit řada změn z působnosti Ministerstva práce a sociálních věcí, které ovlivní primárně státní sociální podporu, péči o děti a důchodový systém. Úpravy se chystají také v oblasti trhu práce a podpory v nezaměstnanosti. Nadále zároveň MPSV pokračuje v rozsáhlé digitalizaci resortu, což přinese zjednodušení a urychlení dosud nastavených procesů, a to jak ze strany klienta, tak i úředníků.

„V roce 2023 se celému týmu na MPSV podařilo připravit celou řadu důležitých změn. Pomoc státu se dlouhodobě snažíme zacílit na ty nejpotřebnější skupiny. Jako velmi pozitivní krok proto vnímám navýšení rodičovského příspěvku, který od ledna 2024 pomůže všem rodinám s malými dětmi. Zároveň přicházíme se zcela klíčovými úpravami v oblasti důchodů, které jsou krokem k udržitelnosti celého penzijního systému,“ řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

„Zásadní je nyní pro MPSV také digitalizace. Postoupili jsme o obrovský skok dopředu a provádíme změny, které tu ve státní správy dosud nebyly. V naší klientské zóně Jenda je možné si zažádat o on-line rodičovský příspěvek a za několik dnů k němu přibude také příspěvek na bydlení a příspěvek na dítě. Žádost o důchod je také on-line a plánujeme převedení dalších agend do elektronického prostředí,“ přiblížil ministr Jurečka.

Více zde.

kategorie Tiskové zprávy