KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí navrhuje na post místopředsedkyně Senátu Jitku Seitlovou
Zpět

Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí navrhuje na post místopředsedkyně Senátu Jitku Seitlovou

Přidáno 29. 10. 2020
Ilustrační foto
tisková zpráva

I v novém vedení Senátu Parlamentu ČR bude mít KDU-ČSL výrazné zastoupení. Senátorka Jitka Seitlová by měla vystřídat na pozici místopředsedkyně horní komory Miluši Horskou, která by měla jako předsedkyně nově vést výbor pro sociální politiku. 

Vážím si nominace od senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí. Ve funkci místopředsedkyně Senátu budu chtít zhodnotit své dosavadní zkušenosti z mandátů v horní komoře, ale i z činnosti zástupkyně veřejného ochránce práv,“ sdělila Seitlová, která věří v produktivní spolupráci vedení Senátu.

Ve funkci by měla nahradit dosavadní místopředsedkyni Senátu Miluši Horskou. Ta po osmi letech opouští tento post a nově zasedne jako předsedkyně výboru pro sociální politiku. „V novém výboru bych chtěla podpořit témata, která v naší legislativě dosud chybí, např. dostupné bydlení a sociální podnikání,“ řekla Horská.
 
Na základě dohody klubů zůstane předsedou Senátu i pro další dva roky Miloš Vystrčil z ODS,“ což potvrdila předsedkyně klubu KDU-ČSL a nezávislí a první místopředsedkyně strany Šárka Jelínková.

kategorie Tiskové zprávy