KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Místopředsedkyní Senátu i nadále zůstává Jitka Seitlová (KDU-ČSL)
Zpět

Místopředsedkyní Senátu i nadále zůstává Jitka Seitlová (KDU-ČSL)

Přidáno 2. 11. 2022
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Senátorky a senátoři po volbách poprvé zasedli do lavic v novém složení. Počet členů klubu KDU-ČSL a nezávislí zůstává na 12 mandátech. Novým předsedou se stal Josef Klement a místopředsedou Josef Bazala (oba KDU-ČSL). Místopředsedkyní horní komory senátoři opět zvolili lidoveckou senátorku Jitku Seitlovou.

Podle Seitlové je nejdůležitějším úkolem Senátu, aby zůstal pojistkou politické stability. „Tu naše země potřebuje pro dobře fungující průmysl, služby a zemědělství, ale hlavně pro spokojený život všech občanů,“ uvedla Seitlová.

„V pozici místopředsedkyně Senátu a současně nejdéle sloužící senátorky bych ráda pokračovala v dosavadní činnosti ku prospěchu občanů mého regionu a naší země. Zásadním tématem je pro mě například ekologická havárie na řece Bečvě nebo problematika stále nedokončené diskuze nad zákonem o komunitní energetice, který považuji v době energetického nedostatku za naprostou prioritu. Je také důležité, aby Senát dohlížel na kvalitu zákonů, které by měly být efektivní, srozumitelné a bez nejasností či chyb,“ dodala staronová místopředsedkyně Seitlová, která obsadí jednu ze čtyř místopředsednických funkcí horní komory parlamentu.

KDU-ČSL a nezávislí zůstává třetím nejsilnějším klubem. „Letošní volby pro nás znamenaly klíčový okamžik. V roce 2016 jsme zvítězili a náš klub tak letos obhajoval sedm mandátů. Složitý úkol se nakonec vydařil a klub zůstává ve stejném počtu. Těší mě, že se opět potvrdila síla KDU-ČSL a nezávislých v horní komoře parlamentu a také mám radost, že v klubu máme nejsilnější zastoupení žen,” okomentoval výsledky voleb Josef Klement, nový předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí. Zároveň dodal, že za dva roky bude klub obhajovat dva mandáty. „Naším cílem bude počet členek a členů ještě rozšířit,” upozornil.

„Klub KDU-ČSL a nezávislí má ve svých řadách zkušené odborníky z řad lékařů, právníků, ale i z oblasti zemědělství či školství. Je mezi námi také několik dlouholetých komunálních politiků,” doplnil předseda senátorského klubu.

kategorie Tiskové zprávy