KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Místopředsedkyně Senátu Jitka Seitlová svolává kvůli otrávené Bečvě expertní tým
Zpět

Místopředsedkyně Senátu Jitka Seitlová svolává kvůli otrávené Bečvě expertní tým

Přidáno 19. 11. 2020
Ilustrační foto
tisková zpráva

Místopředsedkyně Senátu a senátorka za Přerovsko Jitka Seitlová reaguje na řadu nejasností při vyšetřování havárie na Bečvě. „Z pozice místopředsedkyně Senátu konstatuji, že nejsem spokojena s dosavadním průběhem prošetřování havárie na Bečvě, a proto svolávám expertní tým, který se bude touto problematikou zabývat,“ řekla Seitlová, která chce prostřednictvím nového expertního týmu sjednotit právní prostředí s legislativou. Není možné, aby ani po téměř dvou měsících nebylo jasné, kdo je viníkem havárie.

„Cílem expertního týmu bude především definovat současná slabá místa vyšetřování havárie a připravit odpovídající legislativu, která by do budoucna zabránila opakování takovýchto situací,“ vysvětlila Seitlová, co jí vedlo k tomuto kroku. Podle ní je však především důležité, aby se neopakovala žádná další ekologická havárie. „Pokud už se něco podobného přihodí, je důležité rychlé vyšetření a odhalení viníka. Nesmí se objevit stejné nedostatky ve vyšetřování, jako se to stalo nyní," dodala senátorka. 

kategorie Tiskové zprávy