KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Ministr Nekula (KDU-ČSL): Společnost PGRLF, a.s. otevírá nový program Podpora nákupu půdy
Zpět

Ministr Nekula (KDU-ČSL): Společnost PGRLF, a.s. otevírá nový program Podpora nákupu půdy

Přidáno 19. 5. 2022
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a.s. ve středu 1. června 2022 spustí příjem žádostí do programu Podpora nákupu půdy. Kolo programu bude ukončeno nejpozději na konci tohoto roku, tj. 31. prosince 2022.

Nový program Podpora nákupu půdy je určen malým a středním podnikům zabývající se zemědělskou prvovýrobou. Jeho cílem je zpřístupnění nákupu zemědělské půdy, která není ve vlastnictví státu, jako primárního výrobního prostředku zemědělcům.

Nákup půdy má pro české zemědělce strategický význam a patří k hlavním nástrojům podpory českého zemědělství a rozvoje venkova. Samotný program má tradici a jsem velmi rád, že se podařilo ve spolupráci s PGRLF tento titul nově připravit, otevřít a navíc oproti předešlým letům i navýšit maximální částku podpory až na 20 000 EUR, což je v závislosti na aktuálním kurzu přibližně půl milionu korun,“ řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). 

Poskytnutá podpora je ve formě finančních prostředků určených pro snížení úrokového zatížení úvěrů poskytnutých podnikatelům v oblasti zemědělství.

Podpora se poskytuje v režimu de minimis a maximální výše podpory je korunový ekvivalent částky 20 000 EUR, avšak celková výše podpory de minimis nesmí za libovolné tři po sobě jdoucí účetní období překročit korunový ekvivalent 20 000 EUR. Žádost o podporu se podává pouze elektronicky prostřednictvím internetových stránek společnosti PGRLF, a.s. www.pgrlf.cz. Samotná podpora nebude poskytnuta, pokud nedojde k čerpání úvěru do 2 let od zaregistrování žádosti, nebo v případě že došlo k uzavření úvěrové smlouvy před podáním žádosti do programu. Celé znění pravidel a další informace klienti naleznou na internetových  stránkách společnosti.

kategorie Tiskové zprávy