KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Marian Jurečka: Za KDU-ČSL navrhujeme zvýšit kompenzační bonus na 20 tisíc měsíčně
Zpět

Marian Jurečka: Za KDU-ČSL navrhujeme zvýšit kompenzační bonus na 20 tisíc měsíčně

Přidáno 26. 11. 2020
Ilustrační foto
tisková zpráva

Během druhé vlny pandemie vládní koalice neumožnila živnostníkům odpuštění odvodů, takže jim nyní při čerpání kompenzačního bonusu a po zaplacení odvodů zůstává jen 10 tisíc na měsíc. „Za KDU-ČSL opakovaně požadujeme, aby živnostníci mohli čerpat více podpor současně. Je naprosto zřejmé, že deset tisíc je pro rodinné rozpočty živnostníků málo,“ uvedl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Výše kompenzačního bonusu by se podle Jurečky měla zvýšit ze současných 500 Kč na 667 Kč za den, čímž by měsíční částka vyplácená formou kompenzačního bonusu vzrostla z 15 tisíc na 20 010 Kč. „Chceme, aby lidem po odečtení odvodů v peněžence zůstalo zhruba totéž, co během první vlny pandemie a dokázali tak pokrýt aspoň nejnutnější životní náklady. Zároveň je důležité, aby čerpání kompenzačního bonusu mohlo být kombinované s dalšími formami podpory, jako je například COVID nájemné nebo s jinou formu podpory,“ konstatoval Jurečka a zároveň připomněl, že schodek letošního státního rozpočtu takovéto proplácení kompenzací živnostníkům bez problémů umožňuje. Návrh ve čtvretk ve sněmovně ale zamítla vládní koalice s komunisty. 

kategorie Tiskové zprávy