KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Marian Jurečka (KDU-ČSL) vyzval předsedy stran EPP ke společnému přístupu při změně normy Euro 7
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL) vyzval předsedy stran EPP ke společnému přístupu při změně normy Euro 7

Přidáno 14. 3. 2023
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Předseda lidovců Marian Jurečka v úterý formou dopisu poukázal na to, že v současné podobě KDU-ČSL přísnou emisní normu nemůže podpořit, a vyzval k odhodlání aktivně se účastnit jednání s cílem zajistit účinnou úpravu návrhu Euro 7.

Marian Jurečka, předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí, upozornil představitele stran EPP (Evropské lidové strany v Evropském parlamentu), kteří jsou vrcholnými představiteli v mnoha státech Evropské unie, že nynější podoba nařízení by byla kontraproduktivní pro životní prostředí a výrazně by ohrozila evropský i český automobilový průmysl. „Proto žádáme o odložení její účinnosti a změnu dalších parametrů,“ uvedl Jurečka s tím, že v současné podobě by norma mohla mít fatální důsledky pro celý evropský automobilový trh.

Podle Jurečky vidí Česká republika nejvíce nutných úprav v navrhovaných termínech účinnosti. Návrh neposkytuje dostatečný čas na přípravu, testování a schválení technologických opatření. Předseda lidovců dále dodal: „Navrhované dva roky pro zavedení normy také neodrážejí skutečnost, že právní rámec bude kompletní až po přijetí příslušných prováděcích předpisů.“ Z těchto důvodů požádal o společné stanovisko v rámci EPP a potvrdil poskytnutí maximální podpory jakémukoli koordinovanému postupu při prosazování zásadních úprav návrhu textu a přípravě stanoviska.

kategorie Tiskové zprávy