KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Marian Jurečka (KDU-ČSL): Na kompenzační bonus musí mít nárok i lidé v insolvenčním řízení
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Na kompenzační bonus musí mít nárok i lidé v insolvenčním řízení

Přidáno 7. 1. 2021
Ilustrační foto
Tisková zpráva

„Není možné chtít po lidech hrazení závazků plynoucích ze schváleného oddlužení, když jim během nouzového stavu zároveň zakazujeme živit se jako osoby samostatně výdělečně činné a navíc jim stát ani nepřizná nárok na kompenzační bonus,“ upozorňuje předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

V jarní vlně epidemie podmínka neexistence úpadku pro získání kompenzací nebyla, ale v podzimním období však začala díky vládnímu návrhu platit. „Jak a z čeho mají lidé v insolvenci žít nebo platit své insolvenční závazky, když logicky nemají žádné příjmy ani úspory, už však stát neřeší,“ konstatuje Marian Jurečka a dodává, že není možné, aby k obdobným situacím docházelo. Nevyplácení kompenzačních bonusů se navíc týká nejen osob samostatně výdělečně činných ale také takzvaných dohodářů. 
Podle Jurečky je zapotřebí těmto lidem přiznat nárok na získání kompenzačního bonusu, a to se zpětnou účinností. Lidovci proto podávají v tomto znění svůj pozměňovací návrh, kde navrhují, aby se v souvislosti s tím prodloužila i lhůta pro podání žádosti o bonus ze 2 na 12 měsíců.

kategorie Tiskové zprávy