KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Marek Výborný: I díky návrhům KDU-ČSL ochráníme daňové bonusy rodičů či zamezíme dočasně dražbám a m
Zpět

Marek Výborný: I díky návrhům KDU-ČSL ochráníme daňové bonusy rodičů či zamezíme dočasně dražbám a mobiliárním exekucím

Přidáno 9. 4. 2020
Tisková zpráva

V souvislosti s koronavirovou krizí schválila ve čtvrtek Poslanecká sněmovna změny pravidel v insolvencích a exekucích. Lidoveckému poslanci Marku Výbornému prošel návrh, který upravuje omezení sankcí, pokud dlužník prokáže, že mu opatření proti koronavirové krizi znemožnilo nebo podstatně ztížilo včasné splnění peněžitého dluhu. Omezení by platilo do konce června, sankční úrok by nyní mohl činit nejvýše deset procent ročně. „Propad příjmů způsobený touto krizí začíná ohrožovat i střední třídu. Hrozí dluhová pandemie," řekl Výborný, předseda sněmovního podvýboru pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení.

„Ve 2:20 ráno Sněmovna schválila důležitá opatření, která pomohou těm, kteří se dostávájí v důsledku koronavirové krize do finančních problémů. I díky návrhům KDU-ČSL ochráníme daňové bonusy rodičů či zamezíme dočasně dražbám a mobiliárním exekucím. Díky!" komentoval dlouhé jednání v Poslanecké sněmově Marek Výborný.

Co všechno navrhoval Výborný se můžete podívat ve videu. Všechny schválené změny v exekucích a insolvencích si můžete přečíst zde.


 

kategorie Tiskové zprávy