KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Marek Výborný (KDU-ČSL): Poslanci podpořili vznik pozic provázejícího a uvádějícího učitele
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Poslanci podpořili vznik pozic provázejícího a uvádějícího učitele

Přidáno 16. 12. 2022
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Legislativa, kterou poslanci v 1. čtení podpořili, cílí na to, aby lidé nejen vystudovali učitelské obory, ale následně do škol skutečně nastoupili. Proto představuje nové pozice provázejícího učitele a uvádějícího učitele, které mladým pedagogům pomůžou adaptovat se na novou roli. Vláda také dlouhodobě cílí na zvýšení platů ve školství.

„V pátek se poslanci dostanou ke schvalování novely zákona o pedagogických pracovnících. Ta reaguje na situaci plynoucí z následků covidové pandemie, která ještě zvýšila význam psychologů, asistentů pedagoga a dalších nepedagogických pracovníků. Novela jim poskytne lepší legislativní zázemí. Obecně legislativa reaguje na potřebu udržet v oboru perspektivní učitele. S adaptací na novou roli jim pomohou nové pozice provázejícího učitele a uvádějícího učitele. Dle programového prohlášení vlády také cílíme na to, aby platy ve školství do roku 2024 dosahovaly 130 % průměrné mzdy. Práci učitelů musíme podpořit, jelikož školství je pro nás naprostou prioritou,“ vysvětluje předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný.

Pozice provázejícího učitele pomůže zaškolit studenty pedagogických oborů přímo ve školách v rámci praxí. Jde o zlepšení propojení teoretické a praktické stránky studia. A pozice uvádějícího učitele na škole bude následně pomáhat čerstvým absolventům učitelství.

kategorie Tiskové zprávy