KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Lumír Kantor z AntiCovid týmu varuje: epidemie způsobuje nárůst těžkých stádií nádorových onemocnění
Zpět

Lumír Kantor z AntiCovid týmu varuje: epidemie způsobuje nárůst těžkých stádií nádorových onemocnění

Přidáno 7. 1. 2021
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Je prokazatelné, že při epidemii dochází k rapidnímu zhoršení zdravotního stavu obyvatel i v případě nemocí, které s koronavirem nemají žádnou souvislost. Například v oblasti onkologie jsme zjistili pokles včasného záchytu zhoubných nádorů o deset procent.

„Porovnali jsme přitom počty záchytů v letech bez epidemie s právě skončeným rokem. Srovnání se provedlo na 11 000 vzorcích z pěti moravských nemocnic a výsledek je, že vloni bylo zachyceno o tisíc případů onkologických onemocnění ve včasných fázích méně. Bohužel asi nelze předpokládat, že by vlivem koronaviru onemocnění ubylo, spíš naopak. Tito lidé pak přichází na léčení v těžkém stavu a šance na uzdravení mají výrazně menší,“ uvedl Lumír Kantor, senátor za KDU-ČSL a nezávislí a člen AntiCovid týmu, který dodal, že i tento dopad už byl na jednání AntiCovid týmu trojkoalice složené ze zástupců KDU-ČSL, TOP09 a ODS diskutován a vláda bude o tomto dopadu obratem informována. Veřejnost pak vyzval, aby prevenci v oblasti onkologické léčby rozhodně nezanedbávala.

kategorie Tiskové zprávy