KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Lidovečtí senátoři: Vraťme do politiky slušnost a hodnoty
Zpět

Lidovečtí senátoři: Vraťme do politiky slušnost a hodnoty

Přidáno 13. 10. 2021
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Vraťme do politiky slušnost a hodnoty. To je jasný závěr přátelského setkání senátorek a senátorů z klubu KDU-ČSL a nezávislí s pomocným biskupem pražským Václavem Malým.

Podle Malého je třeba dát zemi do pořádku po vládě populistů. „Nemáme ale žádný kouzelný proutek. Změna se sama neudělá. Pravděpodobně budou muset příjít i různá nepopulární rozhodnutí, nezapomeňme tak lidem říkat, že nás čeká těžké období,“ apeloval Václav Malý. 

Biskup ocenil, že se KDU-ČSL zastává slabých a zranitelných lidí: „Je správné, že to děláte. Přece méně schopní lidé nejsou žádnou přítěží naší společnosti a musíme myslet i na ně.“ Zároveň také vyzdvihl smysl Senátu, který podle něj dobře plní svou funkci. „Bylo prozřetelné, že se před lety skutečně trvalo na jeho vzniku,“ dodal Malý.

Jeho slova ocenila také předsedkyně senátorského klubu a první místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková. „Aktuálně pracujeme na vzniku nové vládní koalice. My jako lidovci chceme být sociálním svědomím vlády, chceme, aby i nová vláda myslela na slabé a potřebné,“ sdělila během schůzky, která se uskutečnila ve středu 13. října v rámci zasedání senátorského klubu.

kategorie Tiskové zprávy