KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Lidovci znají kompletní kandidátku pro volby do Evropského parlamentu
Zpět

Lidovci znají kompletní kandidátku pro volby do Evropského parlamentu

Přidáno 15. 2. 2024
Tiskové zprávy

Silné osobnosti, ale i mnoho mladých tváří – to jsou kandidáti lidovců pro červnové volby do Evropského parlamentu. Celostátní výbor strany ve čtvrtek zvolil posledního člena kandidátní listiny, Vojtěcha Dobeše z Jihomoravského kraje.

Lidovci si kandidáty zvolili již loni v květnu v primárních volbách. Na osmém místě kandidátky byl původně Johnny Heliger, který je stejně jako Vojtěch Dobeš z Jihomoravského kraje. Na kandidaturu rezignoval z pracovních důvodů. Vojtěch Dobeš nyní obsadil jeho místo.
 
„Z devítičlenné kandidátní listiny jsou hned čtyři lidé součástí naší mládežnické organizace Mladí lidovci. Náměstek jihočeského hejtmana František Talíř je za KDU-ČSL dokonce hned druhý v pořadí za lídrem Tomášem Zdechovským. Mladí lidovci jsou nejpočetnější mládežnickou organizací politické strany v celé České republice. Mám velkou radost, že s námi mohou úzce spolupracovat. Pro naši stranu představují velmi důležitou zásobárnu talentovaných lidí, kteří mají vůli měnit svět k lepšímu. Jedním z nich je i dnes zvolený Vojtěch Dobeš,“ řekl předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

„Hlavní důvod, proč jsem se rozhodl kandidovat, bylo vyslání signálu, že je zde spousta mladých lidí, kteří se aktivně zajímají o své okolí a budoucnost naší země v rámci EU jim není lhostejná. Mám proto radost, že se se mnou ke křesťansko-demokratické politice na kandidátce hlásí další členové mladých lidovců – František Talíř, Václav Pláteník a Adéla Šilar,“ dodal nově nominovaný kandidát Vojtěch Dobeš.

Rodilý Brňák a od malička skaut Vojtěch Dobeš (KDU-ČSL) vystudoval magisterské studium sociální pedagogiky na Masarykově univerzitě. V současnosti pracuje na magistrátu města Brna jako konzultant a asistent náměstka primátorky, vede skautský oddíl, je aktivní v Mladých lidovcích a je členem aktivní zálohy armády ČR. Je čerstvě ženatý a zájmově je mu blízká příroda a společenské i životní prostředí.

Nynější podoba lidovecké kandidátní listiny pro volby do EP:

  1. Tomáš Zdechovský

  2. František Talíř

  3. Michaela Šojdrová

  4. Ondřej Mikmek

  5. Václav Pláteník

  6. Adéla Šilar

  7. Vojtěch Dobeš

  8. Hayato Okamura

  9. Inga Petryčka

kategorie Tiskové zprávy