KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Lidovci žádají o distribuci respirátorů potřebným ze státních hmotných rezerv
Zpět

Lidovci žádají o distribuci respirátorů potřebným ze státních hmotných rezerv

Přidáno 1. 3. 2021
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka o to dnes požádal premiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka v otevřeném dopise. Zároveň také požádal o zajištění distribuce prostřednictvím potravinových bank, které umí takovouto pomoc rychle a cíleně přerozdělit potřebným osobám i organizacím.

"Momentálně je v České republice bohužel mnoho lidí, kteří si nemohou zakoupit adekvátní ochranné zdravotní prostředky, ať již kvůli jejich finanční nákladnosti nebo snížené dostupnosti," uvedl Marian Jurečka a dodal, že tento krok by navíc velmi pomohl nejen těmto lidem, ale také celé zemi k úspěšnému zvládnutí pandemie koronaviru. 

"V těchto dnech už probíhá na Olomoucku distribuce zhruba 6 000 respirátorů, na jejichž nákup se složili zdejší politici z řad lidovců. Na rozdíl od vlády chceme pomáhat cíleně a hned, aby si maminky samoživitelky, sociálně slabé rodiny a lidé bez vysokých příjmů mohli jít aspoň nakoupit a nezůstali o hladu," informoval Jurečka o cílené a rychlé pomoci, kterou spoluzajišťuje ve svém kraji.

Zde najdete text otevřeného dopisu.

kategorie Tiskové zprávy