KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Lidovci představují hvězdné kandidáty do Senátu pro volby 2020
Zpět

Lidovci představují hvězdné kandidáty do Senátu pro volby 2020

Přidáno 25. 6. 2020
Ilustrační foto
tisková zpráva

O senátorské křeslo bude na podzim usilovat v dresu KDU-ČSL dvanáct hvězdných kandidátů. KDU-ČSL má tradičně silné zastoupení v horní komoře, v současnosti je třetím nejsilnějším klubem. V podzimních volbách obhajuje senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí šest mandátů. „Nabízíme velmi kvalitní kandidáty s rozumem, protože Senát, obzvláště v dnešní době, potřebuje silné osobnosti,“ řekl při představení kandidátů předseda lidovců Marian Jurečka.

Vedle zkušených senátorů, kteří obhajují své mandáty, jako jsou Jitka Seitlová nebo Václav Hampl, posílají lidovci do bojů o senátorská křesla nováčky. „Mám radost, že tady mámé výrazné osobnosti z regionální politiky, ale také z oblasti zdravotnictví nebo stavebnictví. Senát je pomyslným kyvadlem, které vyrovnává, přibrzďuje a napravuje věci, které se nepodaří na vládní a poslanecké úrovni dobře odladit,“ dodal předseda Marian Jurečka s tím, že Česká republika potřebuje zachovat pojistku ústavnosti a rozumu vůči populismu a PR zkratkám.

Předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar uvedl, že se těší na podzim na nové přírůstky jako kantor ve škole. „Jsem optimista a věřím, že naši kandidáti budou maximálně úspěšní. Je důležité, aby v Senátu byla většina těch, kteří používají zdravý rozum a mají pevné postoje,“ uvedl Šilar.

„Přeji Vám, a to je to vůbec nejtěžší, abyste uměli rozdělit čas mezi obvod a Senát. Měli byste pracovat v Senátu, ve výborech, abyste byli zasvěceni do odborné problematiky. Nedejte se strhnout a nedovolte, aby se tady hlasovalo o hlasování. To je naše privilegium, to je velká důvěra a čest, která se ve vás vkládá,“ dodal Pithart, který popřál všem mnoho úspěchů.  

V příloze se můžete podívat na medailonky jednotlivých kandidátů.
kandidati_medailonky.pdf

kategorie Tiskové zprávy