KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Lidovci požadují kvalitní testy do škol a návrat dětí do dětských skupin a lesních mateřských školek
Zpět

Lidovci požadují kvalitní testy do škol a návrat dětí do dětských skupin a lesních mateřských školek

Přidáno 13. 4. 2021
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Od pondělí se konečně realizuje jedna z priorit, po které jsme jako KDU-ČSL volali, a to bezpečně, postupně rozjíždět školní docházku. Jsme rádi, že tento krok nastal a budeme žádat vládu, respektive ministra Plagu, aby udělali některé úpravy. Například, aby přehodnotili přístup k dětským skupinám a lesním mateřským školkám, aby i rodiče dětí, kteří navštěvují tato zařízení, sem mohli své děti dávat, což v současné době nepochopitelně nemohou.

Důležité je udělat i úpravy v rámci testování. Obracejí se na nás ředitelé, učitelé i samotní rodiče ohledně kvality testů. Chceme, aby se vláda na ni více zaměřila a aby využívala právě české výrobce kvalitních testů a aby preferovala neinvazivní metody testování! Důležité je také využívat volné kapacity pro PCR testování tam, kde je dnes máme. Neinvazivní PCR testy jsou pro děti vhodné, výrazně spolehlivější a volné kapacity v některých částech republiky jsou stále dostatečné,“ informoval předseda KDU-ČSL Marian Jurečka a dodal, že pokud se týká programu jednání Sněmovny, navrhují lidovci zařazení dvou bodů schůze. A to informaci ministra zdravotnictví a premiéra ohledně strategie vlády a zadání ministra zdravotnictví ve věci neschválených vakcín od Evropské agentury pro kontrolu léčiv. 

 

Bečva stále není vyšetřená

„Chceme také znovu jednat o zřízení Vyšetřovací komise k havárii na Bečvě, protože je kolem ní podezřelé ticho, a přitom se na Inspektorátu životního prostředí v Olomouci a v Brně rozdávají odměny. Je evidentní, že to nechce hnutí ANO, ale my to chceme dotáhnout do konce,“ dodal Jurečka.

kategorie Tiskové zprávy