KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Lidovci posílili v Evropském parlamentu své pozice
Zpět

Lidovci posílili v Evropském parlamentu své pozice

Přidáno 26. 1. 2022
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Po dvou a půl letech se mění funkce europoslanců v jednotlivých výborech. Tomáš Zdechovský se stal místopředsedou Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT), kde působil jako koordinátor. Michaela Šojdrová byla dnes čerstvě zvolena místopředsedkyní Výboru pro kulturu a vzdělávání (CULT), kde byla členkou. Jedná se o zodpovědné pozice, které jim byly svěřeny za dobře odvedenou práci v aktuálním volebním období. 

V polovině mandátu se takzvaně převolují některé funkce v Evropském parlamentu. Kromě předsednického postu, který obsadila po smrti Davida Sassoliho maltská europoslankyně Roberta Metsola, jde o řadu důležitých výborů

„Jsem nesmírně rád, že ostatní europoslanci ocenili mé dosavadní výsledky a zvolili mě zástupcem předsedkyně Moniky Hohlmeierové, se kterou jsem úzce spolupracoval už jako koordinátor. Jsem také rád, že budu pokračovat ve výboru CONT, ve kterém jsem v uplynulých dvou a půl letech odvedl z pozice koordinátora Evropské lidové strany spoustu práce. Je přede mnou mnoho úkolů, které chci do konce svého mandátu dotáhnout,“ komentoval po pondělním zvolení Zdechovský.

Lidovecký místopředseda se naopak už neucházel o funkci místopředsedy výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), ve kterém pokračuje jako řadový člen. Kromě toho také zůstává Zdechovský náhradníkem ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) a zvláštním výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů v Evropské unii, včetně dezinformací (INGE).

„V kontrolním rozpočtovém výboru jsem měl obrovské množství práce a s novou funkcí bych měl ještě méně času zastávat efektivně post místopředsedy EMPLu. Nechtěl jsem tříštit svou energii a zbytečně držet místo některému kolegovi, který čekal na výraznější šanci v tomto výboru. Já se chci dále věnovat kontrole evropských peněz,“ doplnil na závěr Zdechovský.

Michaela Šojdrová působila ve výboru CULT již předchozí volební období, až nyní však byla zvolena místopředsedkyní. ,,Mám velkou radost a beru to jako ocenění dosavadní práce. Z pozice místopředsedkyně budu dále podporovat kulturu a vzdělávání, které patří mezi odvětví nejvíce postižená pandemií. Chci dále podporovat mobilitu v oblasti vzdělávání a dobrovolnictví, i všechny ty, kteří pracují kulturním a kreativním odvětví, svobodných médiích a nesmírně nás podpořili v těžké době,” uvedla europoslankyně Michaela Šojdrová.

kategorie Tiskové zprávy