KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Lidovci hlasovali pro zrušení povinné maturity z matematiky
Zpět

Lidovci hlasovali pro zrušení povinné maturity z matematiky

Přidáno 6. 5. 2020
Ilustrační foto
tisková zpráva

Lidovci podpořili vládní návrh zákona na zrušení povinné maturitní zkoušky z matematiky, kterou měli studenti absolvovat už v roce 2021. Maturanti si tak nadále budou moci vybrat mezi státní zkouškou z matematiky, nebo cizího jazyka. Konec nejistoty! V situaci nepřipravenosti podpořila KDU-ČSL zrušení povinné maturity z matematiky," uvedl po hlasování poslanec Marek Výborný, který zároveň vyzval ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy k intenzivní diskuzi, jak by měla maturita vypadat v 21. století.

Zrušení povinné maturitní zkoušky ocenil i poslanec Jiří Mihola. Školský zákon, který tuto debatu konečně uzavřel, byl dnes ve Sněmovně s převahou přijat, jednomyslně ho podpořili také poslanci KDU-CSL," řekl Mihola.

Jiří Mihola také chtěl, aby ministr školství Robert Plaga poskytl informace o maturitách, příjimacích zkouškách a také dalším postupu ohledně otevírání škol. Návrh lidoveckého poslance na zažazení bodu na jednání neprošel o jediný hlas. Abychom to nesváděli vždy jen na nevůli vlády, daleko víc mě mrzí, když při důležitém hlasování chybí hlas poslance některé opoziční strany, to je smutné," dodal první místopředseda poslaneckého klubu KDU-ČSL.

kategorie Tiskové zprávy